Polecamy do wyboru dwanaście kursów, które można wypełnić drogą internetową. Klikając poniżej na wybrany kurs, dowiesz się o nim więcej. Aby rozpocząć wybrany kurs, zarejestruj się (jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś) lub zaloguj (jeżeli już jesteś zarejestrowany), wypełniając pola w nagłówku.

Jeśli chcesz studiować kursy drogą tradycyjną (korespondencja za pośrednictwem Poczty Polskiej), zapraszamy na stronę: kursy korespondencyjne. Przebieg kursu internetowego:
  • rejestracja kursanta (jednorazowa)
  • logowanie, wybór kursu i rozpoczęcie pierwszej lekcji
  • wypełnienie testu i wysłanie do oceny
  • nauczyciel ocenia test i udostępnia kolejną lekcję, o czym kursant informowany jest drogą elektroniczną, a w swoim panelu po zalogowaniu widzi udostępnioną kolejną lekcję
  • kursant może uczestniczyć jednocześnie w więcej niż jednym kursie

Przebieg kursu internetowego interaktywnego:
  • rejestracja kursanta (jednorazowa)
  • logowanie, wybór kursu i rozpoczęcie pierwszej lekcji
  • wypełnienie testu, system wyświetla wynik testu i od razu udostępnia kolejną lekcję
  • o szczegółach przebiegu kursu przeczytasz po zalogowaniu się do systemu

Życzymy powodzenia!

NOWY Kurs "Podróż życia" dla nastolatków (interaktywny)

Jako nastolatek masz już dzieciństwo za sobą. Patrzysz na świat innymi oczami i wiele rzeczy podajesz w wątpliwość. Teraz ty siedzisz za kierownicą. To ekscytujące i emocjonujące! Ale niesie też odpowiedzialność. Biblijny kurs „PODRÓŻ ŻYCIA” dla nastolatków można śmiało nazwać kursem życiowego prawa jazdy. Pomaga on wziąć ster młodego życia w swoje ręce i stać się pewnym kierowcą, który potrafi decydować o sobie, dokonywać dobrych moralnych wyborów i być odpowiedzialnym za swoje decyzje. Wybieram ten kurs Możesz skorzystać z wielu wskazówek kursu i zostać dorosłym życiowo kierowcą, który osiąga sukcesy tak, jak to sobie wymarzyłeś (10 tematów).

Kurs "Studium Księgi Daniela i Apokalipsy" [interaktywny]

APOKALIPSA — słowo to kojarzy się z totalną zagładą i zniszczeniem, faktycznie jednak oznacza objawienie. „Apokalipsa” to popularny tytuł ostatniej księgi Pisma Świętego, ukazującej dzieje ludzkości przy pomocy symboli i proroctw. Wiele z nich już się wypełniło, a inne pokazują, jak będzie wyglądać przyszłość i czasy ostateczne. Księga Daniela z kolei uważana jest za apokalipsę Starego Testamentu. Obydwie te księgi dowodzą, że wydarzeniami dziejącymi się na naszych oczach nie rządzi przypadek. Proroctwa tych ksiąg Wybieram ten kurs mogą być zrozumiałe dla każdego, a ich objaśnienie jest przedmiotem niniejszego studium (32 tematy dla zaawansowanych).

Kurs "Doświadczając radości" [interaktywny]

Kurs pełen gorących dyskusji, przemyśleń i modlitw. Zabierze cię on w pasjonującą podróż po Biblii. Kurs ukazuje pradawne zasady, które mogą w znaczący sposób poprawić jakość twojego życia dzisiaj. Pomoże ci także żyć pełniej, sensowniej i radośniej. Kurs wzbogacony jest krótkimi filmami (42 tematy).

Wybieram ten kurs

Kurs "Zwycięstwo miłości" [interaktywny]

Kurs duchowego rozwoju człowieka. W trakcie jego trwania omawiane są tak fundamentalne zagadnienia jak: miłość Boża, wiara, nawrócenie, zmiana stylu życia, modlitwa, spowiedź serca, wzrastanie, wątpliwości i uwolnienie od poczucia winy. W sposób przystępny wyjaśniona zostaje droga prowadząca do zbawienia. Uczestnictwo w kursie zachęca do nawiązania osobistego kontaktu z Bogiem, który jest jedynym źródłem wewnętrznego pokoju i szczęścia (15 tematów). Wybieram ten kurs poruszonych jej treścią czytelników wciąż świadczą o uniwersalności jej prostego, a jednocześnie głębokiego przesłania (16 tematów).

Kurs "Archeologia i Biblia"

Kurs dla miłośników historii i archeologii biblijnej. Ukazuje dzieje takich narodów, jak: Sumerowie, Egipcjanie, Hetyci, Izraelici, Asyryjczycy, Babilończycy, Persowie. Informacje te mają określony związek z zapisami biblijnymi i proroctwami dotyczącymi tych narodów (12 tematów). Kurs zwraca uwagę na wiarygodność Biblii , popartą licznymi naukowymi odkryciami na polu archeologii.
Wybieram ten kurs

Kurs "Odkrycia"

Kurs pozwala lepiej poznać Biblię w powiązaniu z zasadami praktycznego życia chrześcijańskiego. Wśród tematów: istnienie Boga, wiarygodność Pisma Świętego, pochodzenie szatana, tajemnica cierpienia, recepta na sukces, ufność w niepewnym świecie, gdzie szukać nadziei, znaczenie modlitwy (16 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs "Tak mówi Biblia"

Kurs pozwala w systematyczny sposób zapoznać się z najważniejszymi doktrynalnymi tematami Biblii i zasadami jej interpretacji. Przez liczne odwołania do Pisma Świętego pomaga dogłębnie zaznajomić się z licznymi i nieraz trudnymi zagadnieniami biblijnymi (28 tematów).


Wybieram ten kurs

Kurs "Śladami Apostoła Pawła"

Dynamiczny, przykuwający uwagę kurs przedstawiający życie i nauczanie wielkiego apostoła narodów. Jego życie było naznaczone krzyżem, o którym tak chętnie opowiadał, i mieczem, który za nim podążał. W nauczaniu Pawła przejawiała się moc, która zmieniała ludzi. To ona dawała im siłę do zmiany świata w imię wartości, które czyniły go lepszym (12 tematów). Wybieram ten kurs

Kurs "Start w życie"

Kurs przeznaczony głównie dla osób młodych, a także początkujących czytelników Pisma Świętego. Uczestnik znajdzie w nim odpowiedzi na istotne pytania: jaki jest sens i cel życia? Jaką hierarchię wartości należy przyjąć, by nie doznawać ciągłych rozczarowań? Jakie kryteria decydują o trwałej radości i szczęściu? Jak żyć pełniej? Osoby starsze również znajdą w tym kursie coś dla siebie (28 tematów). Wersja internetowa zawiera 14 tematów. Wybieram ten kurs

Kurs "Studium proroctwa - Apokalipsa"

Księga Apokalipsy, inaczej Księga Objawienia, to niezwykle ciekawa a zarazem tajemnicza księga Nowego Testamentu opisująca czasy ostateczne. Kurs jest wprowadzeniem do tej księgi. Pomaga lepiej zrozumieć główne idee Apokalipsy i jej ważne przesłanie dla współczesnego pokolenia (14 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs "Studium proroctwa - Daniel"

Kurs stanowi podstawowe studium proroczej Księgi Daniela ze Starego Testamentu. Przeznaczony szczególnie dla osób rozmiłowanych w lekturze Pisma Świętego. Treść kursu stanowią w dużym stopniu proroctwa Biblii oraz liczne odwołania kulturowe i historyczne. Pomocny przy lekturze Księgi Apokalipsy (7 tematów).

Wybieram ten kurs

Kurs "Życie Jezusa"

Kurs dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pozwala dzieciom odkrywać piękno Biblii, a zwłaszcza poznać ich najlepszego przyjaciela – Jezusa. On sam powiedział kiedyś: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im; albowiem takich jest Królestwo Boże” (12 tematów).

Wybieram ten kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.