Szanowny Czytelniku, Szanowny Kursancie,
Przeczytaj poniższą informację, zanim rozpoczniesz korzystanie z naszego serwisu.

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię na jakich zasadach przetwarzane są dane w niniejszym serwisie.

Czy na tej stronie przetwarzane są dane osobowe?
Osoba będąca czytelnik, przeglądająca naszą stronę www.kursybiblijne.pl, która nie uczestniczy w żadnym z kursów i nie poddała się procesowi rejestracji na naszej strony, nie udostępnia nam żadnych danych, a więc nie przetwarzamy jej dane osobowe. Osoba chcąca wziąć udział w dowolnym kursie powinna podać swoje dane osobowe niezbędne podczas zgłoszenia w kursie korespondencyjnym czy rejestracji na stronie w celu rozpoczęcia kursu drogą internetową. Dla takiej osoby będą przetwarzane dane na potrzeby realizacji kursu. Szczegóły przetwarzania danych osobowych zostały przedstawione poniżej.

Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
Administratorem, czyli podmiotem który decyduje o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest Korespondencyjna Szkoła Biblijna z siedzibą we Bielsku-Białej, przy ul. Kochanowskiego 2.

Skąd mamy Twoje dane?
Jeśli jesteś naszym kursantem, to podczas pierwszej rejestracji na naszej stronie przekazałeś nam dobrowolnie swoje dane, aby móc uczestniczyć w wybranym kursie. Podobnie przy zgłoszeniu do kursu korespondencyjnego (drogą listowną) takie dane dobrowolnie nam przekazałeś.

Jaki jest cel przetwarzania Twoich danych osobowych przez naszą Szkołę?
W celu umożliwienia przeprowadzenia kursu, a więc skontaktowania się z Tobą by przekazać materiały potrzebne do przeprowadzenia kursu potrzebujemy kontaktu z Tobą.

Czy musisz nam podać swoje dane?
Aby móc udostępnić Tobie materiały wybranego kursu, potrzebujemy Twoje dane kontaktowe.

Jakie masz uprawnienia wobec naszej Szkoły w zakresie przetwarzania danych?
Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych Względem Twoich danych osobowych masz prawo do:


Komu udostępniamy Twoje dane?
Twoje dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby udostępnienia i przeprowadzenia kursów w naszej Szkole. Nie udostępniamy Twoich danych innym osobom, podmiotom czy instytucjom.

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe?
Tak długo dopóki korzystać będziesz z naszych kursów; do dwóch lat od momentu zaprzestania korzystania z naszych kursów, nie informując nas o swojej rezygnacji; do czasu zgłoszenia przez Ciebie zaprzestania ich przetwarzania i żądania usunięcia.

Zasady postępowania przy naruszeniach ochrony danych:
O naruszeniu ochrony danych osobowych mówimy wtedy, gdy administrator przypadkowo lub niezgodnie z prawem zniszczy, utraci, zmodyfikuje, ujawni lub udostępni dane osobowe. W przypadku naruszenia ochrony danych w naszej Szkole:
- poinformujemy osobę, której dane dotyczą, jeśli ryzyko naruszenia praw i wolności oszacowaliśmy jako wysokie.
- poinformujemy organ nadzorczy, jeśli stwierdzimy, że mogło – z prawdopodobieństwem większym niż niskie – dojść do naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.

Czy Twoje dane profilowaniu ?
Nie profilujemy Twoich danych osobowych.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z przetwarzaniem danych osobowych w naszej Szkole, prosimy o kontakt z nami.

Zespół Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej