Zgłoś udział w kursie

(Tylko na terenie Polski)

Imię i Nazwisko:

Ulica i nr domu:

Kod pocztowy:

Miejscowość:

Wybierz kurs:

Po zgłoszeniu udziału w wybranym kursie uczestnik otrzyma listownie na wskazany przez siebie adres materiały do samodzielnego opracowania.

Udział w kursie można również zgłosić, wysyłając list na adres:

Korespondencyjna Szkoła Biblijna
43-300 Bielsko-Biała
skr. poczt. 283


W liście należy podać nazwę kursu oraz adres korespondencyjny, na który mają być wysyłane materiały.

Przebieg kursu:
  • zgłoszenie uczestnictwa
  • wysyłka materiałów do kursanta
  • odesłanie przez uczestnika opracowanych materiałów
  • sprawdzenie i ocena przez KSB opracowanych materiałów i, jeśli ocena będzie pozytywna, wysłanie kursantowi kolejnych materiałów (i tak aż do ukończenia kursu)
  • wysłanie uczestnikowi świadectwa ukończenia kursu


Wszystkie kursy są bezpłatne
Wybierz dowolny z poniższych kursów, w którym chciałbyś uczestniczyć korespondencyjnie i wypełnij zgłoszenie obok w ramce (opis przebiegu kursu znajdziesz w ramce z prawej strony).

Kurs "Śladami apostoła Pawła"
Dynamiczny, przykuwający uwagę kurs przedstawiający życie i nauczanie wielkiego apostoła narodów. Jego życie było naznaczone krzyżem, o którym tak chętnie opowiadał, i mieczem, który za nim podążał. W nauczaniu Pawła przejawiała się moc, która zmieniała ludzi. To ona dawała im siłę do zmiany świata w imię wartości, które czyniły go lepszym (12 tematów).


Kurs "Archeologia i Biblia"
Kurs dla miłośników historii i archeologii biblijnej. Ukazuje dzieje takich narodów, jak: Sumerowie, Egipcjanie, Hetyci, Izraelici, Asyryjczycy, Babilończycy, Persowie. Informacje te mają określony związek z zapisami biblijnymi i proroctwami dotyczącymi tych narodów (12 tematów). Kurs zwraca uwagę na wiarygodność Biblii , popartą licznymi naukowymi odkryciami na polu archeologii.

Kurs "Odkrycia"
Kurs pozwala lepiej poznać Biblię w powiązaniu z zasadami praktycznego życia chrześcijańskiego. Wśród tematów: istnienie Boga, wiarygodność Pisma Świętego, pochodzenie szatana, tajemnica cierpienia, recepta na sukces, ufność w niepewnym świecie, gdzie szukać nadziei, znaczenie modlitwy (16 tematów).

Kurs "Start w życie"
Kurs przeznaczony głównie dla osób młodych, a także początkujących czytelników Pisma Świętego. Uczestnik znajdzie w nim odpowiedzi na istotne pytania: jaki jest sens i cel życia? Jaką hierarchię wartości należy przyjąć, by nie doznawać ciągłych rozczarowań? Jakie kryteria decydują o trwałej radości i szczęściu? Jak żyć pełniej? Osoby starsze również znajdą w tym kursie coś dla siebie (28 tematów).

Kurs "Tak mówi Biblia"
Kurs pozwala w systematyczny sposób zapoznać się z najważniejszymi doktrynalnymi tematami Biblii i zasadami jej interpretacji. Przez liczne odwołania do Pisma Świętego pomaga dogłębnie zaznajomić się z licznymi i nieraz trudnymi zagadnieniami biblijnymi (28 tematów).

Kurs "Studium Proroctwa - Apokalipsa"
Księga Apokalipsy, inaczej Księga Objawienia, to niezwykle ciekawa a zarazem tajemnicza księga Nowego Testamentu opisująca czasy ostateczne. Kurs jest wprowadzeniem do tej księgi. Pomaga lepiej zrozumieć główne idee Apokalipsy i jej ważne przesłanie dla współczesnego pokolenia (14 tematów).


Kurs "Studium proroctwa - Daniel"
Kurs stanowi podstawowe studium proroczej Księgi Daniela ze Starego Testamentu. Przeznaczony szczególnie dla osób rozmiłowanych w lekturze Pisma Świętego. Treść kursu stanowią w dużym stopniu proroctwa Biblii oraz liczne odwołania kulturowe i historyczne. Pomocny przy lekturze Księgi Apokalipsy (7 tematów).

Kurs "Życie Jezusa"
Kurs dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pozwala dzieciom odkrywać piękno Biblii, a zwłaszcza poznać ich najlepszego przyjaciela – Jezusa. On sam powiedział kiedyś: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im; albowiem takich jest Królestwo Boże" (12 tematów).

Kurs "Zdrowie i rodzina"
Kurs omawia podstawowe zasady fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia, które decydują o pomyślności rodziny. Zdrowie, radość, rodzinne szczęście i wewnętrzny pokój to wartości, z których może skorzystać każdy. Ty także! (16 tematów)

Kurs "Małżeństwo pełne satysfakcji"
Czy mamy prawo mówić o przegranym życiu, kiedy doznajemy zawodów w małżeństwie? Czy istnieje szansa na korzystne zmiany? Czy ze szczęśliwego małżeństwa można czerpać jeszcze więcej satysfakcji i zadowolenia? Uczestnictwo w tym kursie pomoże w pokonywaniu trudności rodzinnych oraz stawianiu czoła przyszłym wyzwaniom (7 tematów).

Kurs "Stres - zagrozenie czy szansa?"
Kiedy życie podąża w innym kierunku, niż oczekiwaliśmy, gdy czujemy, że problemy odbierają nam energię, gdy brak nam nadziei – co wtedy? Ten kurs odpowiada na te pytania. Mówi, jak pokonać stres, zdobyć siłę, nadzieję i wsparcie (12 tematów).

Kurs "Sięgnij po zdrowie"
Znakomity kurs dla szerokiego kręgu odbiorców o zasadach zdrowego stylu życia. W praktyczny sposób omawia profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych (m.in. cukrzycy, osteoporozy, otyłości, chorób serca, nadciśnienia, nowotworów, uzależnień). Odkryj tajemnice dobrego zdrowia i życia, które ma wartość (10 tematów).

Kurs "Witaj maleństwo"
Kurs przeznaczony dla młodych rodziców, a także tych, którzy pragną przygotować się do tej roli. Zawiera cenne rady dotyczące pielęgnacji dziecka w pierwszym roku życia. Ponadto omawia takie kwestie, jak: okazywanie dziecku miłości, radzenie sobie w nowej rzeczywistości, organizowanie życia rodzinnego po narodzeniu dziecka itp.(12 tematów).


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.